Mājas iegāde

Lai iegādātos māju, daudz padomu nevajag. Parasti šis pirkums ir pārdomāts un būtisks dzīves lēmums, tādēļ tiek apsvērts vairāk kā jebkurš cits.Māja ir solis uz stabilitāti, tāpēc pirms tās iegādes pavisam dabiski ir rūpīgi apdomāt visus pirkuma aspektus. Katram no mums ir savi paņēmieni: mēs vispirms varam interesēties pie draugiem, izmantot sakarus un pazīšanās nekustamo īpašumu aģentūrās un pašvaldību iestādēs, bankās un pie nebanku aizdevējiem. Pirmais solis ir sapņot, un realizēt sapni īstenībā palīdz zemes platība, mājas plāna rasējumi, kredītu salīdzināšana un savu iespēju apzināšana.

Iespējams, ka visskaistākā vieta dzīvošanai Latvijā ir piekrastes rajoni. Jūras tuvums un svaigs gaiss ir kārdinoša kombinācija īpaši jaunajām ģimenēm, kurās aug bērni. Tomēr ne visas nomaļās vietas ir ģeogrāfiski izdevīgas no darba un mācību viedokļa. Māja ārpus pilsētas ir gan brīvība, gan vienlaikus arī ierobežojošs faktors. Bērni uz skolu un nodarbībām ir jāvadā vecākiem, diena līdz ar to pastiepjas garumā, bet parastās bērnu izklaides – spēles ar draugiem ikdienā, pagalmi ar kopīgām atrakcijām un smilškastēm – nav pieejamas. Tad nākas izsvērt, vai skaistā, bet vientulīgā dzīvesvieta ir izdevīga visiem ģimenes locekļiem.

Tiem, kuri vēlas piepulcināt sevi pilsētniekiem, mājas iegādē savs skatiens jāvērš uz piepilsētas mājām. Kaut gan arī centrā mēdz būt pārdošanai paredzētas mājas, tomēr pilsētas burzma nav tas, ko parasti cenšas iegūt cilvēks, kurš izlēmis par mājas iegādi. Lai arī ap māju iespējams uzcelt augstus žogus, pilsēta ir un paliek blīvas apdzīvotības un steigas raksturota.

Mājas iegādei gandrīz vienmēr ir nepieciešams kredīts. Hipotekāros kredītus piedāvā visas Latvijā esošās komercbankas. Kredītu termiņi sniedzas līdz pat 30 gadiem, bet finansējums – no 50 līdz 90 % no īpašuma vērtības. Jāņem vērā tas, ka ilgstošie maksājumi paredz saistību uzņemšanos daudzu gadu garumā. Lai arī liktenis mēdz rīkoties dažādi, patīkamāk ir uzsākt mājas izpirkšanu kopā ar partneri vai ģimenes locekli. Tādā gadījumā arī nodrošinājums kredīta atmaksai ir lielāks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.