Nekustamie īpašumi

Darbības ar nekustamajiem īpašumiem, iespējams, ir pašas ienesīgākās pārdošanas biznesā. Protams, aģentiem pārsvarā neizdodas pārdot divas mājas dienā, tomēr iegūtie procenti nes labu peļņu. Ir būvniecības kompānijas, kas savas radītās celtnes pārdod pašu spēkiem, taču tad jāizsver gan aktuālās būvmateriālu izmaksas, gan samaksa darba veicējiem, gan papildu uzcenojums, ja firma vēlas gūt peļņu.

Nekustamo īpašumu tīkotāju vidū ir gan jaunas ģimenes, gan cilvēki, kas nodzīvojuši namīpašnieka ēkā gadu desmitus, saprotot, ka īres maksājumi līdz šim jau būtu pilnībā seguši hipotekārā kredīta atmaksu. Arī tad nav par vēlu plānot mājas vai dzīvokļa iegādi, sapni realizēt un laimīgi apmesties vietā, kas ir pašu izvēlēta un izsapņota.

Šobrīd namīpašumu būvniecība pēc datiem sasniedz gandrīz zemāko līmeni laika posmā no 2013. līdz 2016. gadam. Proti, viena dzīvokļa māju, kas uzbūvētas šajā periodā, kopējā kvadratūra vislielāko apjomu uzrāda 2014. gada 1. ceturksnī, bet 2016. gada 2. ceturksnis sarakstā ieņem 3. vietu zemāko būvniecības apjomu ziņā par šo laiku. Eurostat attiecīgi konstatējis, ka mājokļu cenas 2015. gada beigās pazeminājušas par 7,6 %, salīdzinot ar šo pašu 2014. gada posmu. Šis bijis viens no straujākajiem cenu samazinājumiem Eiropas valstu vidū. Tātad pieprasījumam krītoties, pārdošanas cena nevar tikt uzturēta iepriekšējā līmenī.

Runājot par nekustamo īpašumu daudzdzīvokļu mājās, beidzot būs pieejama valsts atbalsta programma daudzdzīvokļu māju renovācijai. Tai no ES fondu līdzekļiem no 2016. līdz 2023. gadam paredzēts atvēlēt 166 miljonus eiro. Pirms dažām dienām izskanējušais paziņojums apstiprina nesen Ilmāra Rimšēviča, Latvijas Bankas prezidenta, teikto par laiku un līdzekļiem, kas šobrīd iedzīvotājiem jāatvēl mājokļu sakārtošanai, gatavojoties iespējamām ekonomiskajām krīzēm. Latvijai ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm, kas noteikti būs, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teicis Rimšēvičs. Arī IKP pieauguma prognoze 2016. gadam ir pazemināta līdz 1,4 %, kas atsauksies gan uz nekustamo īpašumu sfēru, gan Latvijas ekonomiku kopumā.

Atcerēsimies, ka nekustamie īpašumi ir ne vien mājas un dzīvokļi, bet arī vasarnīcas, zeme, garāžas. Lai ar tiem varētu darboties, nepieciešams nekustamā īpašuma privāttiesību apstiprinājums. Lai iegādātos nekustamo īpašumu, bankas šim nolūkam izsniedz hipotekāros kredītus, kam par nodrošinājumu kalpo nekustamais īpašums vai īpašums, ko grasāties iegādāties vai būvēt. Lai tiktu pie nekustamā īpašuma, Jūs varat pats to uzbūvēt, un arī tad parasti tiek formēts kredīts, kas paredzēts mājokļa būvniecībai. Lai izvēlētos izdevīgākos kredītu procentus, mums talkā nāk dažādi interneta portāli, kuros apkopota informācija par banku piedāvājumiem. Tā, piemēram, Jūs varat aplūkot, kura atklāj, cik liels finansējums ir pieejams dažādās kredītiestādēs, cik apjomīgs summā ir kredīta noformēšanas pakalpojums, uz cik ilgu termiņu bankas piekrīt veikt aizņēmuma izsniegšanu, kā arī pirmo iemaksu līmenis. Bankas izvēle jāveic racionāli un rūpīgi, lai maksimālu varētu izmantot Jūsu finanšu iespējas. Taču arī laika gaitā ir iespējams kredīta līgumu mainīt, vai nu lūdzot labākus kredīta nosacījumus savā bankā, vai pārfinansējot kredītu citā kredītiestādē.

Nekustamā īpašuma apdrošināšana iet roku rokā ar visiem pārējiem nekustamo īpašumu apsaimniekošanas virzieniem. Kredīta gadījumā nekustamā īpašuma apdrošināšana ir obligāta, taču arī privātmāju un dzīvokļu īpašniekiem, kuru rīcībā jau ir pilnīgi izpirkts īpašums, iesakāms padomāt par mājokļa apdrošināšanu. Vadoties pēc tautas sakāmvārda, Dievs rūpējas, ja cilvēks pats sevi sargā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.