Pasaules parāds

Pasaules parāds ir ļoti aktuāla tēma, kas skar gandrīz visas pasaules iedzīvotājus. Jo lielāks parāds pasaulē ir, jo grūtāk cilvēkiem ir izdzīvot. Lai atmaksātu parādus, ir jāsamazina tēriņi, taču ja parāds ir tik liels, tad ar to vien nepietiek. Ir jāveic radikālākas metodes kā pasaulē attīstīt vairāk darba vietas, samazināt bezdarba līmeni katrā valstī individuāli un palielināt ražošanu. Jo ātrāk tiek attīstīta veiksmīga ražošana, jo ātrāk visas valstis būs spējīgas atmaksāt parādus un atkopties no ekonomiskajām problēmām. Neviena valsts nevēlās iekulties parādos, taču no otras puses, tas ir labs veids kā nostabilizēt valsts ekonomiku. Diemžēl tas palielina kopējo pasaules parāda līmeni. Lielā mērā pasaules parāds jau nav slikta lieta, jo mūsdienās ir moderni dzīvot uz parāda. Mašīna līzingā, māja vai dzīvoklis uz kredīta.

Tiklīdz nepieciešama nauda, tā patēriņa kredīts nāk palīgā. Tas tā turpinās nemitīgi. Kad runā par pasaules parādu, tad ir tā, ka neviena valsts nevēlās ekonomiski atpalikt, līdz ar to nauda ir jāatrod un jālaiž apgrozījumā. Tādā veidā iedzīvotāju pirktspēja palielinās un ekonomiskā situācija uzlabojās. Līdz ar to iespēja atmaksāt parādu būs ātrāk. Lai atsevišķas valstis ekonomiski neatpaliktu no citām, tām ir jāattīstās līdzīgi. Taču, ja visi sāk izmantot parādu kā veidu, kas aizpilda ekonomiskos robus, tad tādā veidā tikai pieaug pasaules parāds. Līdz ar to valstis, kurām nav daudz naudas, pēkšņi kļūst par diezgan stabilām un turīgām valstīm, pateicoties citu valstu vai savienību aizdevumam. Tiesa gan, tas darbojās tik ilgi, kamēr tiek pildīti visi aizdevuma nosacījumi.

Tas nozīmē, ka noteikta summa ir jāatmaksā noteiktā laika posmā. Pēdējo gadu pieredze rāda to, ka liela daļa valstis nespēj patstāvīgi atmaksāt parādus, iekļaujoties termiņos. Taču saistības ir jāpilda, līdz ar to parādu atmaksai tiek ņemti jauni parādi. Tādā veidā diemžēl tiek rakta arvien dziļāka bedre. Vienā brīdī pienāks laiks, kad cilvēki nesapratīs to, kas īsti notiek. Jo parāds būs tik liels, kad to fiziski nepūs iespējams atmaksāt. Pasaules parāds ir mērāms triljonos. Lai būtu skaidrs, cik īsti tas ir tad tiem, kas nezina triljons ir miljons miljoni. Pasaules parāds ir gandrīz 100 triljoni. Lai šādu parādu kādreiz atmaksātu, ir jānotiek brīnumam vai karam. Diemžēl kapitālisms nemitīgi attīstās, taču iedzīvotāju ienākumi netiek līdzi tik strauji kā visi nepieciešamie sadzīves izdevumi. Ja Latvija vēlas tikt ārā no saistībām un visiem parādiem, tad ir jāveic radikāli soļi. Pirmkārt, ir jāpārstāj finansiāli atbalstīt citas valstis, jo Latviešiem pašiem ir savs parāds.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.