Zemes iegāde

Zemes pirkums var būt lieliska investīcija pati par sevi vai palīglīdzeklis mājas celtniecībai. Zeme kalpos biznesa attīstībai, ja nolemsiet to apsaimniekot komerciālos nolūkos. Taču ir vairāki īpaši nosacījumi un rūpes, iegādājoties zemi, par ko iepriekš jāpadomā. Ja Jūs ievērojat šādus priekšnosacījumus, konsultējoties ar īpašuma tiesību speciālistiem un nekustamā īpašuma profesionāļiem, Jūs samazināt riskus un varat palielināt sava pirkuma ekonomisko izdevīgumu.

Vispirms ir jāizveido plāns, kas noteiks zemes pirkšanas nolūkus. Lai nopirktu zemi, motīvi un iemesli ir citi, nekā mājas iegādes gadījumā. Uzdodiet jautājumus: Vai vēlaties būvēt ēku šajā teritorijā? Vai vēlaties investēt naudu? Vai gribat saimniekot zemnieku stilā, būvējot ēkas lauksaimniecībā izmantojamas zemes tuvumā? Vai esat iecerējis zemi vēlāk pārdot un nopelnīt uz cenas pieauguma rēķina? Lai kāda būtu atbilde, galvenais, ka Jums ir iecere un ideja par zemes izmantošanu.

Jūsu budžetam jāietver, protams, nauda zemes pirkumam. Jums jāsaprot, ka zemes cena atkarīga no tā, vai zemes gabalā ir izveidots komunikāciju tīkls (ūdens pievads, elektroenerģijas piegāde, ceļi), vai arī šī zeme ir „tīra” zeme. Ja Jūs pērkat tikai zemi, Jums būtu jāaprēķina nākotnes izdevumi – komunikāciju ierīkošana, mājas būvniecība. Svarīga ir zemes topogrāfija – tam, lai ierīkotu aku, Jums jābūt skaidrībā, kādā zemē notiks urbšanas darbi. Ja zeme ir Latvijas teritorijā, klintis gan Jūs nesagaida, tomēr ir jāzina speciālista viedoklis par ūdens piegādes aspektiem. Visi iepriekš minētie faktori palīdzēs aptvert izdevumus, kas nepieciešami, lai apzinātu savas iespējas.

Tagad var sākties zemes meklējumi. Kad Jūs zināt, kādam nolūkam vēlaties zemi iegūt savā īpašumā, kad zināt, kāds ir Jūsu budžets, varat sākt pētīt zemes platību pieejamību, turklāt Jūsu prasībām atbilstošas cenas ietvaros. Informāciju iegūsiet pašvaldību atbildīgajās institūcijās, bieži vien no potenciālajiem kaimiņiem, izsolēs, vietējos laikrakstos. Nekustamā īpašuma aģenti palīdzēs gadījumos, kad esat nolēmis pats nenodarboties ar zemes salīdzināšanu un pirkšanu. Turklāt aģentiem ir zināmi zemes īpašuma ierobežojumi, ja zemes gabals, piemēram, ietilpst pilsētas pārbūves plānā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.