Būvniecība bez kredīta?

Lauku mājaKredīts vai, pareizāk sakot, naudas trūkums mājas vai vasarnīcas būvniecības fāzē ir būtiskākais jautājums, kura risināšana var vai nu aizkavēt, vai paātrināt procesus. Kredīta gadījumā ir jāuzsāk nopietna personīgo finanšu izvērtēšana, droši vien ne mazāk svarīgs daudziem ir arī uzdevums saprast, vai topošajā mājvietā vēlamies dalīties un ar ko. Taču nedrīkst aizmirst, ka visas nākotnes likstas vai veiksmes paredzēt nevar neviens, tādēļ kredīts reizēm šķiet kā lēciens nezināmajā. Ja šāds variants psiholoģiski nav pieņemams, atliek izvēle būvēt bez aizņēmuma.

Vai būvniecība bez kredīta ir reāla? Kam tā ir izdevīga? Viennozīmīgi tiem, kuru ienākumi nav regulāri. Aizņēmuma labākā īpašība ir naudas summas pieejamība jau pašā sākumā, kamēr bez kredīta ceļa uzsākšana var būt nesalīdzināmi grūtāka. Neskaitāmi daudz reižu šķitīs, ka nav vērts ieguldīt laiku, pacietību un personīgo darbu lietā, kas virzās uz priekšu tik lēni. Jo tikai tad, kad būs nauda, notiks arī darbība. Projekts var stāvēt uz vietas mēnešiem ilgi, kaut gan ziema jau deldē uzbūvēto karkasu vai mājas saimnieka ģimenes pieaugums aicināt aicina nekavējoties ievākties jaunajā mājvietā. Labā ziņa savu līdzekļu izvēlē ir visas finanšu aprūpes atrašanās pašu ziņā. Būvniecības gaita varbūt lēnāka, taču, ja neatlaidīgi turēsimies iecerētajā virzienā, iznākums priecēs.

Turklāt – Jūsu prasmes. Varat ieguldīt darbā savus amatniecības talantus, kas lūdz izpausties. Būvniecība bez kredīta jau pašā saknē paredz šādu risinājumu, jo izmaksu ziņā šis būs visizdevīgākais variants, ko neaptumšos neadekvātu strādnieku izvēle, darba uzraudzība un, Jūsuprāt, no vēlmēm atšķirīgais izpildījums. Ja māju ceļ visu mūžu, tā var būt drosmīga un aizraujoša nodarbe, kas sniedz gandarījumu vairāk par jebkuru citu hobiju.

Tiesa, kaimiņi mēdz satraukties par gadiem ilgo jaunbūves attīstību, ja logu un durvju ailas joprojām tukšas, materiāls, kas sedz būvi jumta vietā, dažreiz vējā plivinās vairākas nedēļas nogales, aizskarot līdzpilsoņu estētiskās jūtas. Ja izdodas tikt tam pāri un neievērot aizvainotos skatienus, rāmi turpiniet strādāt. Jums izdosies!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.